List of candidates running in Indiana

News
YLEH NEW INDIANA_1478646113700.jpg

Indiana’s primary is being held on May 8, 2018. Polls will be open from 6 a.m. – 6 p.m. Here’s a list of the candidates that will be on the primary ballot.

Statewide

US Senator
Joe Donnelly – Democratic (incumbent)
Mike Braun – Republican
Luke Messer – Republican 
Todd Rokita – Republican

US Representative, District 8
Larry Bucshon – Republican (incumbent)
Rachel Covington – Republican
Richard Moss – Republican
William Tanoos – Democratic

State Senator, District 47 (Crawford, Orange, Harrison, Perry and Washington counties, and eastern Dubois County)
Erin Houchin – Republican (incumbent)
Nicholas A. (Nick) Siler – Democratic

State Senator, District 48 (Pike, Spencer, and portions of Dubois, Knox, Gibson, and Warrick counties)
Mark Messmer – Republican (incumbent)

State Senator, District 49 (Posey County, portions of Vanderburgh and Gibson counties)
Edie Hardcastle – Democratic
Jim Tomes – Republican (incumbent)

State Representative, District 63 (Portions of Daviess, Dubois, Pike and Martin counties)
Shane M. Lindauer – Republican (incumbent)
Dennis Tedrow – Democratic
Joseph “Joe” Lannan – Democratic

State Representative, District 64 (all of Gibson County and portions of Knox, Pike, Vanderburgh and Posey counties)
Ken A Beckerman – Republican
Matt Hostettler – Republican 
Bruce W Ungethiem – Republican 

State Representative, District 74 (all of Perry and Crawford counties and portions of Spencer, Dubois and Orange counties)
Stephen R. Bartles – Republican (incumbent)
Larry K. Kleeman – Democratic 

State Representative, District 75 (portions of Warrick, Pike and Spencer counties)
Ron Bacon – Republican (incumbent)
John Hurley – Democratic

State Representative, District 76 (most of Posey County and a section of Vanderburgh County)
Wendy (Mac) McNamara – Republican (incumbent)
Stephen (Steve) Folz – Democratic

State Representative, District 77 (portions of Vanderburgh County)
Ryan Hatfield – Democratic (incumbent)

State Representative, District 78 (portions of Vanderburgh and Warrick counties)
Holli Sullivan – Republican (incumbent)

Vanderburgh County

Prosecuting Attorney
Nicholas G Hermann – Republican

Auditor
Brian A Gerth – Republican

Sheriff
Dave Wedding – Democratic

County Assessor
Bill Fluty – Republican

County Commissioner, District 2
Michael J Duckworth Sr – Republican
Steve Hammer – Republican
Vernon Stevens – Republican

County Council, District 1
David Christmas – Republican
James Raben – Republican

County Council, District 2
Tom Shetler Jr – Republican

County Council District 3
Stephanie Terry – Democratic

County Council District 4
John Monstrastelle – Republican

Armstrong Township Trustee
Randy L Kent – Republican

Armstrong Township Board (choose three)
James Memmer – Republican
David W Schmitt – Republican

Center Township Trustee
Gary Burdsall – Republican

Center Township Board (choose three)
Tom Gant – Republican
J Ervin Stafford Stucki – Republican
James F Tolen – Republican 

German Township Trustee
Tim Schaefer – Democratic
Tricia Gerteisen – Republican
Sherri Schlitt – Republican

German Township Board (choose three)
Frank T Peterlin – Republican 
Beverly White Rowley – Republican

Knight Township Trustee
Kathryn Martin – Democratic
Wm. Billy D Garrett – Republican
Johnny Kincaid – Republican

Knight Township Board (choose three)
Donald R Boerner – Republican 
Norman L Kniese – Republican
Christopher Politano – Republican 
David Woods – Republican 

Perry Township Trustee
Rick Riney – Democratic

Perry Township Board (choose three)
James L Eickhoff – Democratic
Charlie Guetling – Democratic
Lloyd D Jost – Democratic
Ted Miller – Democratic 

Pigeon Township Trustee
Mary E Hart – Democratic 
Mariama Wilson – Democratic 

Pigeon Township Board (choose three)
Shirley A Baker – Democratic
Mary Ann Eickhoff – Democratic
Mary Louise Hall – Democratic 
Ruby McGlown – Democratic
Brittany A Mitchell – Democratic 
Callie M Rogers – Democratic 
Bridgett Tate – Democratic 

Scott Township Trustee
Bob F Harris – Republican

Scott Township Board (choose three)
Keith D Kahre – Republican
Steven Jackson – Republican 
Jim McCutchan – Republican 

Union Township Trustee
Joseph Steinkamp – Republican

Union Township Board (choose three)
Michael Kolb – Republican
Chris Winiger – Republican 

Gibson County

Judge of the Gibson Circuit Court, 66th Judicial
Abigail “Abby” Brown-Cox – Republican
Jeffrey F. Meade – Republican

Prosecuting Attorney
Michael R. Cochren – Republican

Sheriff
Tim Bottoms – Republican
Mike Hurt – Republican
Tim A. Speedy – Republican
Bruce Vanoven – Republican
Jeffrey A. Hill – Democratic

Circuit Court Clerk
Jim Morrow – Republican

Assessor
Kim Minkler – Democratic

Recorder
Tonya Thompson – Democratic

Treasurer
Mary Ann O’Neal – Republican
Charles “Chuck” Strunk – Republican
Jim Kolb – Democratic

County Commissioner, District 1
Mary B. Key – Republican
Larry A. Sisk – Republican
Clinton Smith – Republican
Cecil R. “Bob” Allen – Democratic
Larry J. Pauley – Democratic

County Council, District 1
Barrett W. Doyle – Republican
Jay Riley – Republican

County Council, District 2
Dan L. Beard – Democratic

County Council, District 3
Daniel J. Lefler – Republican
D. Craig Pflug – Republican

County Council, District 4
Jeremy Overton – Republican 

Barton Township Trustee
Wilma Miley – Republican

Barton Township Board (choose three)
Preston B. Richardt – Republican
Eric W. Walker – Democratic

Center Township Trustee
Ruth Ann Hart – Democratic

Center Township Board (choose three)
David W. Robb – Republican 
Gilbert Robb – Republican
David Pond – Democratic 

Columbia Township Trustee
Shannon Green – Republican
Karen Rowe – Republican 

Columbia Township Board (choose three)
James Deffendall – Republican
Timothy J. Powers – Republican
Tiffany Riley Perkins – Democratic 

Johnson Township Trustee
Patrick Bengert – Democratic 

Johnson Township Board (choose three)
Andrew A. Goedde – Republican
Michael Priar – Democratic 
Shawn Spear – Democratic 

Montgomery Township Trustee
DeWayne E. Wade – Democratic 

Montgomery Township Board (choose three)
Carl T. Montgomery – Republican
Keith Armstrong – Democratic 
Kay Conklin – Democratic 
Donald Hale – Democratic 

Patoka Township Trustee
Phyllis Ernst – Republican
Sue Shawhan – Democratic 

Patoka Township Board (choose three)
Larry A. Matthews – Republican
Bruce McIntosh – Republican
Ed Prior – Republican 
John E. Ready – Democratic 

Union Township Trustee
Stacey DeHart – Republican 
Holly Brittingham – Democratic 

Union Township Board (choose three)
Warren E. Fleetwood – Democratic
Roger J. Holzmeyer – Democratic 
Craig A. Kuester – Democratic 
Brett A. Lemmons – Demcoratic 

Wabash Township Trustee
Dorothy Jaquemai – Democratic

Wabash Township Board (choose three)
Jerry Jaquemai – Republican
Ryan Winternheimer – Republican
Jack L. Penner – Democratic

Washington Township Trustee
Tony Schroeder – Democratic

Washington Township Board (choose three)
Rusty Hill – Republican
David “Mike” Hill – Democratic

White River Township Trustee
Chad Ellis – Republican

White River Township Board (choose three)
Tricia Anthis Kolb – Democratic
Jimmy Miller – Democratic
Sue Stuckey – Democratic

Dubois County

Clerk of the Circuit Court
Amy Kippenbrock – Republican
Kiersten Knies – Democratic

Assessor
Eve Drew – Republican
Angie Giesler – Democratic

Auditor
Sandra L Morton – Democratic

County Commissioner, District 2
Elmer Brames – Democratic

County Council, District 1
Craig M Greulich – Democratic

County Council, District 2
Mary E Beckman – Democratic
Darren C Patterson – Republican

County Council, District 3
Charmian R Klem – Republican
Deborah A Major – Democratic

County Council, District 4
Jerry R Hunefeld – Republican

Recorder
Jaclyn McPherron – Republican
Gail Hasenour Reutman – Democratic

Sheriff
Thomas J. Kleinhelter – Republican
Tim D Lampert – Democratic

Prosecuting Attorney
Anthony D. Quinn – Democratic

Birdseye Town Clerk-Treasurer
Birttany L Schepers – Democratic
Kelly G Wiseman – Democratic

Birdseye Town Council Member
Priscilla D Atkins – Republican
Bret D Eckert – Republican
Mary A Cummings – Democratic
Clyde Huff – Democratic
Lisa A Huff – Democratic
Roy L Partenheimer – Democratic

Bainbridge Township Trustee
Ken Buck – Democratic

Bainbridge Township Board (choose three)
Kenneth Hulsman – Democratic
James A Schroeder – Democratic
David J Spellmeyer – Democratic

Boone Township Trustee
Mark A Kieffner – Republican

Boone Township Board (choose three)
Kimberly A Hoffman – Republican
Pamela J Weisheit-Hart – Republican 

Cass Township Trustee
James K Meyer – Democratic 

Cass Township Board (choose three)
Lee A Bilderback – Democratic
Steve A Eckert – Democratic
Lisa Matthews – Democratic
Randy J Boehm – Republican 

Columbia Township Trustee
Larry G Hall – Republican

Columbia Township Board (choose three)
Donald E Harrison – Republican
Larry G Mickler – Republican
James Leon Wineinger – Republican 

Ferdinand Township Trustee
David M Kemper – Democratic

Ferdinand Township Board (choose three)
Albert T Dilger – Democratic
Michael R Lindauer – Democratic 

Hall Township Trustee
Allen R Thewes – Democratic

Hall Township Board (choose three)
Kevin R Knies – Republican
Fred Lampert – Democratic 

Harbison Township Trustee
Marvin G Eisenhut – Republican 

Harbison Township Board (choose three)
Dalcus G Fuhrman – Republican
Larry M Jones – Republican
Mary L Zehr – Republican 

Jackson Township Trustee 
Sylvester L Voegerl – Democratic

Jackson Township Board (choose three)
Dan E Oeding – Democratic
Gregory K Welp – Democratic 

Jefferson Township Trustee
Brian L King – Democratic

Jefferson Township Board (choose three)
Charlene L Atkins – Democratic 
Lisa M Striegel – Democratic

Madison Township Trustee
Scott A Blazey – Republican

Madison Township Board (choose three)
Pat D Lichlyter – Democratic
Mark R Schmitt – Republican
Alan R Small – Republican 

Marion Township Trustee
Clarence O Reckelhoff – Democratic 

Marion Township Board (choose three)
Eugene Bachman – Democratic 
James K Hasenour – Democratic 
Randy Lueken – Democratic 

Patoka Township Trustee
Don Astrike – Republican 

Patoka Township Board (choose three)
Cynthia A Fehribach – Republican 
Larry J Ferguson – Democratic 
Roland G Terwiske – Democratic 

Perry County

Circuit Court Clerk 
Lynn Fulkerson – Republican 
Mandi Mogan – Democratic 

County Assessor
Mendy Lassaline – Democratic 

County Auditor
Pamela L Goffinet – Democratic 

County Commissioner, District 2
Larry Raymond James – Democratic

County Coroner
Joseph L Adkins – Democratic
Kevin “Nic” Etienne – Republican
Gary W Huffines – Republican 

County Council, District 1
Charles A Baumeister – Democratic 
J.R. Flynn –  Republican 

County Council, District 2
Dann J. Bolin – Democratic

County Council, District 3
John J Taylor – Democratic 

County Council, District 4
Mary Jo Beckman – Democratic
Earla J Williams – Republican 

County Sheriff
Marty L Haughee – Democratic 
Alan Malone – Democratic 
Richard L Myers – Republican 

County Treasurer
Charlotte A Rogier – Democratic 

Circuit Court Judge
Lucy Goffinet – Democratic 

Prosecuting Attorney
Jason Hoch – Democratic 

Anderson Township Board (choose three)
Alie Hedinger – Democratic 
Kelesha Hubert – Democratic 
Eva Rothgerber – Democratic 

Oil Township Board (choose three)
Rita L Hammond – Republican 

Tobin Township Board (choose three)
Beverly Biever – Democratic
Shelly Cash – Republican
Carolyn Harpe – Republican 

Troy Township Board (choose three)
Christie Froehlich – Democratic
Tom Hagerdorn – Democratic 
Pam Wittman – Democratic 

Union Township Board (choose three)
Noah Steve Howell – Democratic 
Darla Sixx – Democratic 
Danny Toothman – Democratic 

Anderson Township Trustee
Sarah Kleaving – Democratic 

Clark Township Trustee
Korre Ubelhor – Republican 

Leopold Township Trustee
Roger Hagman – Democratic 

Oil Township Trustee
Sheila E Borden – Republican 

Tobin Township Trustee
Rachel D Driver – Republican 

Troy Township Trustee
Patricia “Pat” Reed – Democratic 

Union Township Trustee
Betty “Mac” Labhart – Democratic 

Pike County

County Assessor
Mike Goodpaster – Republican 

County Auditor
Judy Wood Gumbel – Republican 
Jody L Hoover – Democratic 

County Commissioner, District 2
Mark Flint – Republican 
Heath James Scraper – Democratic 
Steven R Vian – Democratic 

County Council, District 1
Daren Cook – Democratic
Randy Harris – Republican 

County Council, District 2
Jon W Craig – Republican 
Charles R Lemond – Republican
Shawn McGillem – Republican 

County Council, District 3
Max Elliott – Republican
Jim Johns – Republican 

County Council, District 4
Travis C Troutman – Republican 

County Recorder
Lida Robinson – Democratic 

County Sheriff
John Bellamy – Democratic
Brad Jenkins – Democratic
Kent Johnson – Democratic 
Frank A Coleman Jr. – Republican 
Jeffrey Davis II – Republican 

Circuit Court Judge
Jeffrey L Biesterveld – Democratic 

Prosecuting Attorney
Darrin E. McDonald – Republican

Clay Township Trustee
John B Davidson – Republican 

Jefferson Township Trustee
Danielle Houtsch – Republican 
Cynthia Ridao – Democratic 

Jefferson Township Board (choose three)
Chris Burkhart – Democratic 
Linda Teague – Democratic 
Jerry T Traylor – Democratic 

Lockhart Township Trustee
Angela O’Neal – Democratic 

Lockhart Township Board (choose three)
William Caldemeyer – Democratic
B Berniece Luker – Democratic 
Charles Mike Meyer – Democratic 
Jace A Houchin – Republican 

Logan Township Trustee
Shirley Ann Shafer – Democratic 

Madison Township Trustee
Carol Sue Sutton – Republican 

Madison Township Board (choose three)
Jeff Davis Sr. – Republican 
David W Ice – Republican 

Marion Township Trustee
Becky Steinhart – Republican 

Marion Township Board (choose three)
Rich Bush – Democratic
Gregory Gray – Democratic 
Tracy Evans – Republican 

Monroe Township Trustee
Sandra K Barrett – Democratic 

Monroe Township Board (choose three)
Elaine Barrett – Democratic 
Ivan Mason – Democratic 
Rita L Williams – Democratic 

Patoka Township Trustee
Joe Melhiser – Republican 

Patoka Township Board (choose three)
Danny B DeJarnett – Democratic 
Richard A Tisdale – Democratic 
Rodney L Dixon Sr. – Republican 

Washington Township Trustee
Marie N Boyd – Republican 

Washington Township Board (choose three)
Susan Flint – Republican
Jeff Harting – Republican

Posey County

Circuit Court Judge
Trent Van Haaften – Democratic
Jake Warrum – Democratic 
Craig Goedde – Republican

County Clerk
Sheryl Seifert – Democratic 
Kay Kilgore – Republican 

County Auditor
Sabrina M. Harms – Democratic 
Sarah Beth Meighen – Republican 

County Recorder
Mary “Hoehn” Rhoades – Democratic

County Assessor
Nancy A. Hoehn – Republican

County Sheriff
Tom Latham – Democratic

Prosecuting Attorney
Travis Lee Clowers – Republican

County Coroner
Bill Denning – Democratic 

County Commissioner, District 2
James L. (Jim) Alsop – Democratic
Randy Thornburg – Republican 

County Council, District 1
Tom R. Schneider – Democratic 

County Council, District 2
Brandon Deig – Democratic 
Stefani Miller – Republican 

County Council, District 3
Gregg R. Wagner – Democratic 

County Council, District 4
David Pearce – Republican 

Bethel Township Trustee
Diana Meyer – Democratic 

Bethel Township Board (choose three)
Patricia J. Hancock – Democratic 
Lisa K. Daugherty – Democratic 

Black Township Trustee
Jerry R. Walden – Republican 

Black Township Board (choose three)
Jordan Beach – Democratic 
Brian Williams – Democratic 
Donald Ray Oeth – Republican 

Center Township Board (choose three)
Ann Tepool – Democratic 

Harmony Township Trustee
James Robert Scarafia – Democratic 

Harmony Township Board (choose three)
Daniel W. Creek – Democratic 
Charles W. Mann – Democratic 
Melissa Peerman – Democratic 

Lynn Township Trustee
Don Mercer – Democratic 

Lynn Township Board (choose three)
John Pate – Democratic 
Spencer Aldrich – Democratic 
Gregory A. Redman – Democratic 

Marrs Township Trustee
Greg Martin – Democratic 
Christina M. Seifer – Republican 

Marrs Township Board (choose three)
Bambi L. Deig – Democratic 
Holly Weinzapfel – Democratic 
Bartell Berg – Democratic 
Alladean Kramer – Republican
Vince Frazier – Republican 
Angie Attebury – Republican 

Point Township Trustee
Robin Price – Democratic 

Point Township Board (choose three)
Mike Denning – Democratic 
Mary M. Price – Democratic 
Beverly A. Tucker – Democratic 

Robb Township Trustee
Charles (Steve) Baker – Democratic 

Robb Township Board (choose three)
Jean L. Fehribach – Democratic 
Brenda Ann Garris – Democratic 
Jim Nash – Republican 

Robinson Township Trustee
Gary W. Saalweachter – Democratic 

Robinson Township Board (choose three)
Glen A. Saalweachter – Democratic 
Barbara Gilles – Democratic 
Jerome B. Anslinger – Democratic 

Smith Township Trustee
Jo Franklin – Democratic

Spencer County

County Coroner
Chris Anderson – Democratic 
Matthew “Matt” Conen – Republican 
Rachel Gentry – Republican 
Alan Shourds – Republican 

County Auditor
Autumn Goodman Winkler – Republican 

County Assessor
Jane (Cotton) McGinnis – Democratic 

County Sheriff
Kellene “Kelli” Reinke – Democratic 
Kermitt L Lindsey – Republican 
Dale W Meredith – Republican
Harvey Merrick – Rpeublican 

Prosecuting Attorney
Daniel Ray Wilkinson – Democratic 
Victor J Ippoliti – Republican 

Carter Township Advisory Board (choose three)
Edwin J Balbach – Democratic 
Adam Mix – Democratic 
Phyllis L Oeding – Democratic 

Clay Township Advisory Board (choose three)
Debbie Kroeger – Republican 
Michael R Roos – Republican 
Gary Schroeder – Republican 
Cynthia “Cindy” Winchell – Republican 

Grass Township Trustee
LeGeanne (Jeanne) Thomas – Democratic

Grass Township Advisory Board (choose three)
Raymond Lynam – Republican 
Gary McDaniel – Republican 

Hammond Township Trustee
Jane Lynam – Republican 

Hammond Township Advisory Board (choose three)
Norman Lloyd Hughes – Republican 
George Albert Lynam – Republican
Sandra K Snyder – Republican 

Harrison Township Advisory Board (choose three)
Beth Hoffman – Democratic 
Brenda Kress – Democratic 
Denise Mehringer – Democratic 
Alan R Waninger – Democratic 

Huff Township Advisory Board (choose three)
Philip Abshier Jr. – Republican 
Josh Knepper – Republican 
David Lautner – Republican 
Angie Masterson – Republican 

Jackson Township Trustee
Sandra Kay Bender – Democratic 

Jackson Township Advisory Board (choose three)
James Halleck Anderson – Democratic 
Jennifer Roedel – Democratic 
Mary C Spellmeyer – Democratic 

Luce Township Trustee
Pete Rapp – Democratic 
Bonnie Young – Democratic
Sara Cron Frederick – Republican 
Wm. Rick Garrett – Republican 

Luce Township Advisory Board (choose three)
Ramona (Mona) Daming – Democratic 
Rocky Lee Martin – Democratic
Kathie Payne – Democratic 
Ramona Beatty – Republican 
Twila Kempf – Republican 
Mayola Lindsey Toliver – Republican 

Ohio Township Trustee
Brian Burns – Republican 

Ohio Township Advisory Board (choose three)
Lee Frobeter – Republican 
Robert Lindsey – Republican 
Kyle Wilkerson – Republican 

County Commissioner
Jim Seiler – Republican  

County Council, District 1
Matt Hayko – Democratic 
Steve Haaff – Republican 

County Council, District 2
Blake Bunner – Republican 

County Council, District 3
Todd Grundhoefer – Democratic 
Jack N Kroeger – Republican 

County Council, District 4
Todd B Ruxer – Democratic

Santa Claus Town Council
Michael Johannes – Republican 
Jason Little – Republican 

Warrick County

County Council, District 1
Cindy Ledbetter – Republican 
J. Ryan Flener – Republican
Gary R. Meyer – Republican 

County Council, District 2
Christopher Weyer – Democratic
Paul Rudolph – Republican
Richard Reid – Republican
Mike Griffin – Republican

County Council, District 3
Greg Richmond – Republican
Kimberly “Kim” Gibson – Republican 
Jenni Ransom – Democratic 

County Council, District 4
David Hachmeister – Republican 
Nancy Woolsey – Democratic 

County Assessor
Sarah Redman – Republican

County Auditor
Debbie Stevens – Republican 
Chelsea Ballis – Democratic 

County Commissioner, District 2
Terry Phillippe – Republican
Ted Metzger – Republican
Mark Warren – Democratic 

County Sheriff
Mike Wilder – Republican 

Superior Court Judge #1
Zach Winsett – Republican

Superior Court Judge #2
Amy Steinkamp Miskimen – Republican 

County Prosecutor
Michael J. Perry – Republican

Anderson Township Trustee
Jill Barnett – Democratic

Anderson Township Advisory Board
Jason Wangler – Democratic
Mary Clark – Democratic 
Sherry Snodgrass – Democratic 

Boon Township Trustee
Jerry Abshire – Democratic 
Deborah “Debbie” Barnett – Republican

Boon Township Advisory Board
Shelia Crock – Democratic
Michael Greer – Republican 
John N. Lashley – Republican
Cheyenne Phillips – Democratic
Davaid Boruff – Democratic 
Cindy Warren – Democratic 

Campbell Township Trustee
Steven A. Wagner

Campbell Township Advisory Board
Karin M. Godeke – Republican
Karen Bacon – Republican 
Charles Wagner – Republican
Mike Titzer – Democratic 

Greer Township Trustee
Deborah (Debby) Ann English – Republican 

Greer Township Advisory Board
Carl Nicholson – Republican
Teresa Silke – Republican 
Bill Kitchens – Democratic 
Sheryl Coleman – Democratic 

Hart Township Trustee
Kelly Hall – Democratic 

Hart Township Advisory Board (choose three)
Julie Merkel – Democratic
Carla Kissel – Democratic 
Royal Hadley – Democratic 

Lane Township Trustee
Sarah Horn – Republican 

Lane Township Advisory Board (choose three)
Hester Lubbehusen – Democratic 
Andrew D. Horn – Republican 
Linda Orth – Democratic 

Ohio Township Trustee
Chad Bennett – Republican 

Ohio Township Advisory Board (choose three)
Michael Wilson – Republican 
Rhonda Healy – Republican
Donald Brooks – Republican
Nancy Grimes Bennett – Republican 
Debbie Reid – Republican 
Charlie Pride – Republican 
John C. Barner – Democratic 
Ed Butch – Democratic 
Kristopher “Kris” Stallins – Democratic 
Mary Cole Platz – Democratic 
Mary Cole Platz – Democratic 

Owen Township Trustee
Raleigh Bruner – Democratic 

Owen Township Advisory Board (choose three)
Larry Miles – Democratic
Jackie Miles – Democratic 
Dee A. Postin – Democratic 

Pigeon Township Trustee
Mike Moesner – Republican

Pigeon Township Advisory Board
Terry Hunt – Republican
Gary Higgs – Democratic 
Kenneth Peterson – Republican 

Skelton Township Trustee
Tim Seiler – Democratic 

Skelton Township Advisory Board (choose three)
Donna McCutchan – Democratic
Tyler Heilman – Republican
Jon Jenkins – Republican

Lynnville Clerk Treasurer
Lauri Stockus – Democratic 
Seth Yates – Democratic 

Lynnville Town Council, District 1
Stacy Tevault – Democratic
Thomas Barclay – Republican

Lynnville Town Council, District 2
Eric Erwin – Democratic 

Lynnville Town Council, District 3
Doris Horn – Democratic 
Ginger Taylor – Republican 

Newburgh Town Council, District 2
Leanna Hughes – Republican
Allyson Claybourn – Democratic 

Newburgh Town Council, At Large
Carol Hicks Schaefer – Republican
Kit Holland – Democratic 

Chandler Town Council, District 2
Andrea Granderson Johnson – Democratic 
Nicholas Messer – Democratic 
Kim Burnett – Republican 

Chandler Town Council, District 4
Ron Whitledge – Republican 
Brian Hinkle – Republican 

Tennyson Clerk Treasurer
Sarah Adams – Democratic 

Tennyson Town Council, District 1
Cathy Oser – Democratic 

Tennyson Town Council, District 2
Keith Curtis – Democratic
Steve Bruce – Democratic 

Tennyson Town Council, District 3
Auburn Wade – Democratic 
Kenny Adams – Democratic 
Angi Hunt – Republican 

Elberfeld Clerk Treasurer
Mandy Matthews Kirsch – Republican

Elberfeld Town Council
Jeffrey Valiant – Democratic 
Martin Walters – Republican 
Tracee L. Matthews – Republican 

For the latest breaking news and stories from across the Tri-State, follow Eyewitness News on Facebook and Twitter.

(This story was originally published on March 12, 2018)

Copyright 2019 Nexstar Broadcasting, Inc. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, rewritten, or redistributed.